poniedziałek, 1 lutego 2016

Pokonać wszystko. Mój szalony plan + historia od której wszystko się zaczęło.

Idę do TOP MODEL !
Brzmi szalenie? Skąd taki pomysł? Ja? Ja...?! Już wszystko wyjaśniam!Skąd u mnie taki pomysł? Może wszystko od początku. Kiedyś gdy miałam 16 lat w Katowicach odbywał się pokaz mody i jakiś konkurs piękności gdzie wstęp miał każdy. Jako iż od dziecka fascynowały mnie modelki, to jakie są piękne i każdy je uwielbia (chyba każda dziewczyna przez pewien okres marzyła, bądź wciąż marzy by być jak one) postanowiłam wybrać się na ów wydarzenie. Po pokazie podeszła do mnie kobieta podająca się za agentkę jednej z czołowych polskich agencji modelek, twierdząc iż mam odpowiednie warunki i dała mi swoją wizytówkę. 
Początkowo mnie zamurowało. Nie mogłam w to uwierzyć. Pomyślałam, że to jakiś żart! Po powrocie do domu sprawdziłam jednak w sieci i wszystko się zgadzało. Było to spełnienie moich marzeń. Jak się pewnie domyślacie - zadzwoniłam. Okazało się, że mam przyjechać na zdjęcia próbne do siedziby, która znajduje się w Warszawie. No właśnie... Tutaj pojawił się problem. Mój ojciec wraz z macochą nie zgodzili się. Wyśmiali mnie. Nie miałam pieniędzy na podróż. Wstyd było mi się do tego przyznać przed agentką. Nawet gdybym znalazła sposób, by pojechać i wszystko się udało do podpisania kontraktu potrzebni byliby prawni opiekunowie. Na tym się skończyło.
W późniejszym czasie miałam kilka"sesji zdjęciowych". Piszę to w cudzysłowie, gdyż zdjęcia te robiły koleżanki, które interesowały się fotografią i lokalni fotografowie. Nic specjalnego.

Piękna Zuzia, która przełamuje stereotypy;


Mój plan - walka o samą siebie, udowodnię, że potrafię!

Kiedyś byłam bardzo szczupła. Kiedy wpadłam w depresję wszystko przestało mnie obchodzić, przestałam o siebie dbać, przytyłam.

Wzrost - 175 cm
Waga - 68 kg (obecna)

Przeraziłam się dziś gdy stanęłam na wadze. Jeszcze 2 lata temu ważyłam 50 kg.
Od wczoraj postanowiłam zacząć dbać o siebie, wrócić do ćwiczeń, wprowadzić jakąś zdrową dietę,
zważać na to co jem, pozbyć się z jadłospisu fast foodów, słodyczy, tłustych i niezdrowych produktów. 

Cel na początek - 62 kg
Cel końcowy - 48 kg
 
Od razu wspomnę, że nie mam zamiaru się głodzić, ani stosować żadnych drastycznych diet. Będę odchudzać się zdrowo. Przede wszystkim będę dużo ćwiczyć, by ujędrnić ciało i zamienić tkankę tłuszczową na mięśnie.


Co prawda baaardzo dużo brakuje mi by ważyć tyle co ta dziewczyna przed odchdzaniem, ale to coś dobrego na motywację;

Chcę nabrać pewności siebie, chcę uwierzyć w siebie, pokazać wszystkim, którzy do tej pory mną gardzili, naśmiewali się ze mnie, że potrafię. Choć głównie robię to dla siebie, nie dla kogoś.
Moim celem jest zdążyć przed czerwcowo-lipcowymi castingami do Top Model. Może to głupie, ale taki jest mój zamiar. Nie chodzi mi o wygraną, nie łudzę się nawet, że przejdę casting. Ja po prostu chcę stanąć przed wszystkimi z podniesioną głową, nie wstydząc się, chcę się sprawdzić. Wiem, że jeśli to zrobię, moja samoocena i pewność siebie się odbuduje, zacznę wierzyć w siebie i w to, że coś znaczę, że nie jestem nikim.
2 komentarze:

  1. Oo.. A jednak marzenia się spełniają. :D Tez chcę iść do Top Model i teraz Ci zazdroszczę. xd Życzę powodzenia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo :) Nic nie stoi Ci na przeszkodzie, próbuj!

    OdpowiedzUsuń